2016 Hyundai Elantra Detayları

İlk olarak Amerika’da tanıtımı yapılacak olan 2016 model Hyundai Elantra modeliyle ilgili özellikle tasarım konusunda detaylı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Yeni kasa Elantra modelinin Kasım ayın içerisinde resmi olarak tanıtılacağı belirtilmektedir.

2016 hyundai elantra nasıl olacak

Yepyeni bir dış tasarımla karşımıza gelecek olan modelin Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasından önce ortaya çıkan detaylar otomobil tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı.

Son bir kaç yıldır yeni bir tasarım dilini benimseyen dünyaca ünlü otomobil markası Hyundai’nin 2016 Elantra modelinde de yeni tasarımı dilini en iyi şekilde kullandığı rahatlıkla görülüyor.

yeni hyundai elantra resimleri

Tasarım konusunda 2016 Elantra modelinin en dikkat çekici özelliği sürtünme katsayısı olmuştur. Sadece 0.27 cd değerindeki sürtünme katsayısıyla Elantra modelinin selefine göre daha başarılı bir performans grafiği çizmesi bekleniyor.

İç mekanda ise Elantra modeli teknolojik donanımları içerisinde barındıracak. 8 inçlik bir multi medya ekranına sahip olması beklenilen Elantra modelinin akıllı sistemlerle karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

Tasarım haricinde araçta en çok dikkat çekici özellik ise Elantra bünyesinde bulunacak olan güvenlik sistemleridir. Kör nokta uyarı sistemi ve acil durum frenleme sistemi bu donanımlar arasında yer almaktadır.

2016 hyundai elantra tasarımı

 

Bir önceki araba yazımızda 2016 Honda Civic Sedan 1.6 Dizel İncelemesi isimli yazımızda 2016 civic sedan dizel, 2016 honda civic sedan dizel ve yeni honda civic sedan 1.6 dizel gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • yeni elantra 2016