2016 Honda Civic Sedan Teknik İncelemesi

2016 yılının başlarında ilk olarak Amerika’da satışa sunulacak olan yeni 2016 Honda Civic sedan modelinin ilk resmi gösterimi Amerika’da yapıldı.

Tasarım olarak adeta bir evrim geçiren Honda Civic modelinin yeni tasarımıyla birlikte çok daha ilgi çektiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Güçlü ve kaslı bir yapıya sahip olan yeni Honda Civic sedan modelinin yeni tasarımının aracın verimli olmasında da son derece etkili olduğu ifade edilmektedir.

2016 Honda Civic Sedan İç Mekan Tasarımı
2016 Honda Civic Sedan İç Mekan Tasarımı

2016 Honda Civic Tasarım Detayları

Honda Civic Amerika versiyonu için açıklanan teknik verilerde aracın selefine göre 5 cm daha geniş ve 2,5 cm daha alçak olduğu açıklandı. Aracın genişlerken aynı zamanda da yüksekliğinin azalmasıyla birlikte yol tutuşunun daha başarılı bir hale geleceği düşünülüyor.

Yeni Honda Civic Sedan Motor Seçenekleri

Honda tarafından verilen bilgilerde aracın giriş seviyesinde 2.0 litrelik benzinli bir motorun yer alacağı belirtiliyor. Honda Civic sedan modelinin Avrupa versiyonunda ise motor seçeneklerinin tamamen farklı olacağını söyleyebiliriz.

1.5 Turbo Benzinli Honda Civic

Honda Civic modelinin 1.5 litrelik turbo benzinli bir motor seçeneğine de sahip olacağı belirtiliyor. Avrupa versiyonu için de son derece uygun bir motor seçeneği olacağı düşünülen 1.5 litrelik turbo benzinli motorun hem ekonomik hem de verimli olduğu belirtilmektedir.

2016 Honda Civic Sedan Modeli
2016 Honda Civic Sedan Modeli

Bir önceki araba yazımızda Citroen Yeni DS Modelleri Fiyat Listesi Açıklandı isimli yazımızda 2015 Citroen DS Fiyatları, Yeni Citroen DS Fiyatları ve Yeni DS Fİyat Listesi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.