2016 Honda Civic Sedan 1.6 Dizel İncelemesi

Piyasaya sunulduğu ilk günden günümüze kadar en çok ilgi gören otomobil modellerinden olan Honda Civic, 2016 yılı itibariyle sedan versiyonunda 1.6 litrelik dizel güç ünitesiyle yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde Amerika pazarına sunulacak olan yeni nesil Honda Civic modelinin ülkemizde satışa çıkacağı tarih henüz bilinmiyor.

2016 Honda Civic Sedan 1.6 Dizel Türkiye’de Üretilecek

Dizel Honda Civic sedan modeliyle en dikkat çekici konulardan birisi de aracın ülkemizde üretilecek olmasıdır.

2016 honda civic sedan dizel

2016 Honda Civic Sedan 1.6 Dizel Motor Özellikleri

Daha önce Honda tarafından CR-V modelinde kullanılan 1.6 litre hacmindeki i-DTEC motorların Honda Civic sedan modelinde de kullanılacak olması rakip modelleri korkutmaya yetti. 120 HP ve 160 HP olmak üzere iki farklı güç seçeneğiyle satışa sunulacak olan motor seçenekleriyle birlikte Honda, 9 kademeli otomatik şanzıman sistemini de araçla birlikte kullanıcıların hizmetine sunacak.

Diğer bir motor seçeneği ise 1.5 litre hacmindeki Vtec turbo beslemeli motor olup Honda Civic sedan modelinde 1.0 litre hacminde motorların tercih edilmeyeceği belirtiliyor. Bu motorun ilk olarak Honda Jazz modelinde kullanılacağı ulaşılan son bilgiler arasında yer alıyor.

2016 model honda civic sedan dizel

Bir önceki araba yazımızda Yeni Seat Alhambra Fiyatı Açıklandı isimli yazımızda 2015 seat alhambra, seat alhambra fiyatı ve yeni seat alhambra gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • honda civic 2016
  • 2016 honda civic

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins