2016 BMW X2 Gün Yüzüne Çıktı

BMW’nin crossover coupe segmentinde yer alacak olan yeni X2 modeli gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde BMW X2 modeli test sürüşleri esnasında kamuflajlı olarak kameralara yakalandı.

Bilindiği üzere BMW tarafından X model ailesinin büyütülmesi amaçlanmaktaydı. Yeni BMW X2 modeli de markanın amacı doğrultusunda hamleler yaptığı açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Aracın tasarım detayları göz önüne alındığında BMW X4 ve X6 modellerinden daha küçük boyutlara sahip olduğu görülürken, BMW X1 modeliyle ise hemen hemen aynı boyutlara sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

BMW X2 modelinde hem önden çekiş hem de xDrive 4×4 çekiş sisteminin kullanılacağı belirtilirken 4×4 çekiş sisteminin sadece üst donanım seviyelerinde kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

Aracın gün yüzüne çıkmadan önce 3 kapılı olacağına dair söylentilerin bulunuyordu fakat kamuflajlı bir şekilde kameralara yakalanan BMW X2 modelinin 5 kapılı olduğu görülmektedir. 3 kapılı BMW X2 modelinin daha sonra üretilip üretilmeyeceği konusunda ise şuan için her hangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Alınan bilgilere göre BMW X2 modelinin en erken 2017 yılında yollara çıkabileceği ifade ediliyor.

Yeni BMW X2 Modeli
Yeni BMW X2 Modeli

 

Bir önceki araba yazımızda Lada Vesta CNG Tanıtıldı isimli yazımızda CNG, Lada ve Vesta gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.