2016 Audi Q5 İlk Görüntüleri

Alman otomobil devleri arasında uzun yıllardan beri süren yarış günümüzde de etkisini kaybetmeden devam ediyor. Mercedes tarafından üretilen GLC modeline rakip olarak Audi tarafından da yeni Q5 modeli üzerinde çalışmalar devam ediyor. 2016 yılı itibariyle yollarda göreceğimiz Audi Q5 modelinin test sürüşlerinin başladığı görülüyor.

Kamuflajlı olarak ilk kez kameralara yakalanan araç yeni Q5 modeliyle ilgili ayrıntıları ortaya çıkarmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Q4 modelinin tanıtımını gerçekleştiren Audi’nin Q5 modelini de benzer teknolojilerle üreteceği düşünülüyor. Sağlamlığıyla ön plana çıkan Audi, Q5 modelinde yüksek dayanımlı çelik kullanacak olup selefine göre 100 kilogram kadar daha hafif olması beklenmektedir.

2016 model audi q5

Q5 modelinin ön tasarımına bakıldığında Q7 modeliyle büyük benzerlikler taşıdığı dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle far ve ön ızgara tasarımları arasında büyük bir benzerlik bulunuyor.

Audi Q5 modeli 2.0 litre hacmindeki benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak olup, satışa sunulduktan sonra ilerleyen zamanlarda ise plug-in hibrit modelinin de satışa sunulabileceği tahmin edilmektedir. 2016’da pazara sunulacak olan Audi Q5 modelinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise her hangi bir açıklama yapılmamıştır.

2016 model audi q5 ne zaman çıkacak

Bir önceki araba yazımızda 2015 SsangYong Tivoli 1.6 Modes Fiyatı ve Teknik İncelemesi isimli yazımızda 2015 tivoli fiyatları, ssangyong tivoli 1.6 yakıtı ve ssangyong tivoli yorumları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • yeni q5 ne zaman gelecek
  • yeni q5

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins