2015 Yılının En İyi Otomobil Markası

2014 yılının verilerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda yılın en iyi markası Toyota seçilmişti. Toyota markasının 2015 yılının verilerine bakıldığında ikinci sıraya  düştüğü görülüyor. 2015 yılının ilk 2 aylık verilerinde liderliğe Volkswagen markasının geçtiği dikkatleri çekmektedir.

Alman otomobil devi yılın ilk ayında Toyota’dan yüzde 10 daha fazla araç satarak birinciliğe yükseldi. Global anlamda faaliyet gösteren VW firması sahip olduğu tüm alt markalar ile birlikte toplamda 1.368.847 araç satmıştır.

Toyota’nın ise en büyük rakibinin sadece 129.000 adet gerisinde kaldığı görülmektedir.

Geçen seneki satış rakamlarıyla 2015 yılının satış rakamları karşılaştırıldığında düşüşün yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. İlk iki sıradaki yaşanan rekabetin bir benzeri üçüncü ve dördüncü sıradaki markalar arasında da yaşanmaktadır.

Üçüncü sırada yer alan General Motors ile dördüncü sırada yer alan Hyundai markaları arasındaki rekabetin her geçen gün kızıştığı ve Hyundai hızlı bir şekilde ilerleyerek üçüncülüğe göz diktiği görülmektedir.

En çok satış yapan araçlar listesinde ise beşinci sırada Ford markası bulunmaktadır.

en iyi otomobil modelleri

 

Bir önceki araba yazımızda Yeni Passat 1.4 Fiyat Listesi isimli yazımızda 2015 vw passat, yeni passat fiyatları ve yeni passat yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • Araba isimleri
  • araba markalari ve isimleri
  • en iyi araba markaları 2015
  • araba markalari isimleri
  • en iyi 10 araba markası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.