2015 Yılında Türkiye’de En Çok Satılan Araba Modelleri

2015 yılının ikinci altı aylık dilimine girdiğimiz şu günlerde ilk altı aylık dilime ait otomobil satış rakamları da ortaya çıktı. Bilindiği üzere bahar ve yaz aylarıyla birlikte ülkemiz otomotiv pazarında oldukça büyük bir büyüme yaşandı ve satışlar geçen yıllara oranla oldukça hızlı bir şekilde artış gösterdi.

Geride kalan altı aylık sürece bakıldığında en çok satılan araba modelleri arasından Fiat Linea, Toyota Corolla ve Volkswagen Passat modellerinin ön plana çıktığı çok açık ve net bir şekilde görülmektedir.

2015 Ocak ile Haziran ayları arasında toplam satış yapılan araç sayısı 327.846 adet olarak belirtiliyor. Ülkemiz otomotiv pazarında 171.019 satış rakamıyla en çok ilgiyi C kompaktların gördüğü dikkatlerden kaçmıyor. İkinci sırada ise 102.389 adetle B segmenti yer alıyor. Sırasıyla diğer segmentler ve satış rakamları ise;

– 39 bin 450 adet D segmenti
– 10 bin 675 adet E segmenti
– 2 bin 191 adet A segmenti
– 2 bin 122 adet F segmenti

En yüksek satış rakamına ulaşılan C segmentinde ise sedan kategorisinde ilk sırada Fiat Linea modeli yer alırken, hb kategorisinde ise Volkswagen Golf modeli yer almaktadır.

2015 en çok satan araçlar

Bir önceki araba yazımızda Lada Türkiye Satışları Ne Zaman Başlayacak? isimli yazımızda lada vesta türkiye, lada xray türkiye ve lada yetkili satıcıları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins