2015 Volkswagen Polo 1.0 Trendline Fiyatı ve İncelemesi

Volkswagen’in dikkat çekici hatchback modeli olan Polo 2015 modeliyle satış rakamlarını artırarak yoluna devam etmeyi amaçlıyor. Yakıt tüketimi ve ekonomik kullanım açısından tercih edilebilecek en iyi hatcback modeller arasında yer alan Polo’nun sizler için 1.0 Trendline versiyonunu ele aldık.

Modelin kalbinde bulunan 1.0 litre hacmindeki benzinli motor performans beklentilerini karşılarken hem yakıt tüketimi hem de vergi açısından son derece büyük bir tasarruf sağlıyor. Aracın yakıt tüketiminde tasarruf sağlarken performans açısından da her hangi bir problem yaşatmaması büyük bir beğeni kazanmaktadır.

Tasarım ve donanım bakımından da Alman markası Volkswagen’in kalite farkı rahatlıkla hissedilebilmektedir. 5 ileri manuel şanzımanla güç aktarımı yapılan modelde 0’dan 100 kilometreye erişim süresi 14.3 saniye olarak belirtiliyor. Aracın sahip olduğu motor hacmine bakıldığında sunduğu performans değerlerinin oldukça başarılı olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir.

999 cc hacmindeki benzinli atmosferik motordan 75 HP güç ve 95 Nm de tork üretilmektedir. Fabrika verilerinde ortalama 5.1 tüketim değerine sahip olduğu belirtilen Polo modeline Trendline donanım paketiyle birlikte 41.300 TL’ye sahip olmak mümkündür.

2015 model vw polo

 

Bir önceki araba yazımızda 2016 Kia Sportage İlk Görüntüleri isimli yazımızda 2016 kia sportage iç mekan, 2016 kia sportage inceleme ve 2016 kia sportage türkiye gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.