2015 Skoda Fabia Otomatik Yakıt Tüketimi

Volkswagen iş birliği içerisinde otomobillerini üreten Skoda, son çıkardığı modellerle otomobil sektöründe ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi. Ürettiği modellerde kullandığı teknoloji ve yüksek malzeme kalitesiyle birlikte Skoda herkes tarafından tercih edilen bir araç olmayı başarmıştır.

Ülkemizde ve dünya genelinde Skoda Fabia modeline büyük bir ilgi gösterildiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Birçok farklı motor seçeneğiyle satışa sunulan aracın çoğunlukla 1.4 dizel seçeneğinin tercih edildiği görülüyor. Turbo beslemeyle güçlendirilen Fabia’nın 1.4 litre hacmindeki dizel motoru 230 Nm tork ve 90 hp güç üretiyor. 100 kilometreye 11 saniyede ulaşabilen aracın en dikkat çekici yanı ise oldukça düşük olan yakıt tüketim değerleridir.

7 ileri otomatik şanzımanıyla kullanım açısından büyük bir pratiklik sağlayan araç ivmelenme konusunda da son derece başarılı bir grafik çiziyor.

Fabrika değerlerine baktığımızda yakıt tüketim sonuçları şu şekilde çıkmaktadır;

Şehir dışı ve şehir içi kullanımlarda tüketim olarak büyük bir fark bulunmayan araçta ortalama tüketim değerinin 3.6 litre olduğunu görüyoruz.

Skoda Fabia 1.4 TDI DSG şehir içi yakıt tüketimi: 4.0 litre

Skoda Fabia 1.4 TDI DSG şehir dışı yakıt tüketimi: 3.4 litre

2015 fabia fiyatları

Bir önceki araba yazımızda LPG’li Corsa Yakıt Tüketimi Nasıl isimli yazımızda opel corsa lpg, yeni opel corsa fiyatı ve yeni opel corsa yakıtı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.