2015 Skoda Fabia 1.4 TDi Otomatik Fiyatı ve Özellikleri

Volkswagen ile iş birliği içerisinde faaliyet gösteren Skoda markası son yıllarda otomotiv sektöründe oldukça başarılı modellere imza atmıştır. Otomobil severlerin çok daha iyi bileceği üzere Skoda modeli Superb ve Octavia modelleriyle dikkat çekmektedir. Küçük sınıf araçları arasında yer alan Skoda Fabia modeli ise farklı motor seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Şehiriçi ve şehir dışı kullanımlarda kullanıcısını üzmeyen bu aracın 1.4 turbo dizel DSG versiyonunda 1422 cc hacminde dizel güç ünitesi yer alıyor. DSG şanzımanla kombine edilen bu güç ünitesinde güç aktarımı 7 ileri otomatik vitesle sağlanmaktadır. Aracın bünyesinde bulunan dizel güç ünitesinin ayrıntılarını indiğimizde ise Skoda Fabia 1.4 TDi DSG modelinin 90 HP motor gücüne ve 230 Nm tork değerine sahip olduğu görülüyor.

Fabrika verilerinde aracın maksimum 182 kilometre hıza çıkabildiği ve bunun yanı sıra sıfrdan 100 kilometre hıza 11.1 saniye gibi oldukça kısa bir sürede erişebildiği dikkatlerden kaçmamaktadır.

2015 Skoda Fabia Yakıt Tüketimi

Fabia’nın 1.4 TDI DSG versiyonu şehir içi kullanımda 4.0 litre, şehir dışı kullanımda ise 3.4 litre yakmaktadır. Aracın fabrika verilerindeki ortalama değeri ise 3.6 litre olarak veriliyor.

2015 model skoda yeti fiyat listesi

Bir önceki araba yazımızda Yeni Seat Alhambra Fiyatı ve İncelemesi isimli yazımızda seat aile arabası, seat alhambra dizel ve yeni seat alhambra yakıtı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins