2015 Seat Ibiza Teknik Özellikleri

İspanyol otomobil devi Seat dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de faaliyetlerini ciddi bir şekilde artırmıştır. Dikkat çekici tasarımlar ve gelişmiş teknolojilerle çağı yakalayan araçların üretimini gerçekleştiren Seat, yeni Ibiza modeliyle karşımıza çıkıyor. Uzun yıllardan beri üretimi yapılan Ibiza modelinin kısa bir süre önce yeni kasa tasarımına geçiş yaptığı bilinmektedir.

Yenilenen Ibiza modelinin Avrupa ülkelerinin ihtiyaçlarına göre düşünüldüğünü rahatlıkla görebiliyoruz. Bilindiği üzere Avrupa genelinde akar yakıt fiyatları oldukça yüksektir. Bu sebepten dolayı da bu ülkelerde genel olarak düşük motor hacmine sahip araçlar tercih ediliyor.

Seat Ibiza motor seçeneklerine baktığımızda da 1.0 litre hacmindeki benzinli motor karşımıza çıkıyor. Farklı güç seçenekleriyle satışa sunulan Seat Ibiza 1.0 modeli hem yakıt tüketiminde hem de motorlu taşıtlar vergisinde büyük bir avantaj sunmaktadır.

Seat Ibiza 1.0 motor seçeneğinde 75, 95 ve 110 HP güç opsiyonları yer alıyor. Bunun yanı sıra Seat Ibiza 1.4 litre hacminde bir başka motor seçeneğine daha sahiptir. Bu seçenekte güç değerleri 150 – 250 hp aralığında değişmektedir. Ortaya çıkan güç değerlerinden de anlaşılacağı üzere Seat Ibiza modeli performans konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

yeni seat ibiza fiyat listesi

Bir önceki araba yazımızda Opel Astra Yeni Motor Seçeneği: 1.4 Direk Enjeksiyonlu Turbo Motor isimli yazımızda opel astra 1.4 enjeksiyonlu, yeni astra 1.4 benzinli ve yeni astra 1.4 litre turbo gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.