2015 Seat Ibiza 1.6 Dizel Yakıt Tüketimi

Seat’ın efsanevi modellerinden olan Ibiza yeni kasasıyla ülkemizde satışa sunuldu. Aracın satışa sunulan her yeni modeliyle birlikte daha başarılı bir hale geldiği dikkatlerden kaçmıyor. Günümüz itibariyle ülkemizde Seat Ibiza modelinin dizel versiyonlarının daha çok tutulduğu görülüyor.

Seat Ibiza dizel motor seçeneklerinde ayrıca turbo besleme sistemi de yer almaktadır. Bu sayede hem performans açısından hem de yakıt tüketimi açısından Ibiza modeli rakiplerinin bir adım daha önünde yer alıyor.

2015 model Seat Ibiza tasarım olarak markanın amiral gemisi Leon modeliyle de büyük benzerlikler taşımakta olup diğer konularda da Leon modelinin küçük kardeşi olarak görülebilmektedir.

Modelin 1.6 TDI motor seçeneğinde yer alan turbo beslemeli dizel güç ünitesinden 90 HP güç sağlanmakta olup maksimum 178 kilometre hıza çıkabilirken 0’dan 100 kilometre hıza ise ortalama 11.8 saniyede çıkabilmektedir.

Performans konusunda olduğu gibi Ibiza modeli yakıt tüketimiyle de dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Hem şehir içi hem de şehir dışı kullanımda oldukça ekonomik olan aracın yakıt tüketim değerleri;

  • Şehiriçi: 5.1 litre
  • Şehir dışı: 3.6 litre
  • Ortalama: 4.2 litre

2015 model seat ibiza 1.6 tdi

Bir önceki araba yazımızda Yeni BMW 4 Gran Coupe Yakıt Tüketimi isimli yazımızda 2015 bmw 4 gran coupe, yen bmw 4 gran coupe ve yeni bmw 4 gran coupe 1.5 benzinli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins