2015 Renault Fluence 1.5 DCi İncelemesi ve Fiyatı

Renault’un en çok tercih edilen sedan modellerinden olan Fluence ülkemizde satış rekorları kırmaktadır. Aracın hem satış fiyatının ekonomik olması hem de ekonomik bir kullanım imkanı sunması satışları artırma konusunda direk olarak rol oynamaktadır.

Aracın dış tasarımına baktığımızda oldukça geniş ve uzun bir kasaya sahip olduğunu ve bu sayede de iç mekanda da yüksek bir konfor sunulduğunu söyleyebiliriz. Renault Fluence modeli bünyesinde yüksek güvenlik ve teknolojik donanımlarını da otomobil severlerin hizmetine sunmaktadır.

Farklı donanım ve motor seçenekleriyle ülkemizde satışa sunulan Renault Fluence modelinin bu yazımızda 1.5 DCi Icon versiyonuyla ilgili teknik bilgileri aktaracağız. Gücünü 1461 cc dizel motordan alan Renault Fluence modeli teknik detayları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Maksimum 185 kilometre hıza çıkabilen araca güç ünitesinden 110 hp beygir gücü ve 240 Nm maksimum tork aktarılmaktadır. Performans konusunda başarılı bir araç olan Fluence modelinin hızlanma konusunda da tatmin edici düzeyde bir performans sunduğunu görüyoruz. Aracın 0 – 100 kilometre hızlanma süresi 11 saniyedir.

Renault Fluence 1.5 DCi Icon modelinde 6 ileri manuel şanzıman kullanılıyor. Ortalama 100 kilometrede 4.6 litre yakıt tüketen Fluence modeline sahip olabilmek için 74.900 TL’nin gözden çıkarılması gerekmektedir.

yeni renault fluence fiyat listesiat

Bir önceki araba yazımızda Renault Kwid Türkiye'de Satılacak Mı isimli yazımızda reanult kwid özellikleri, renault kwid kaç para ve renault kwid türkiye gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.