2015 Renault Clio RS Cenevre’de Tanıtıldı

Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında birçok marka yeni modellerini sergiledi. Satışa sunulacak yeni modellerin yanı sıra gelecek nesiller için fikir olması açısından konsept modeller de sergilendi.

Renault markasının başarılı modellerinden olan Clio’nun spor modeli de tanıtımı yapılan araçlar arasında bulunmaktadır. 2015 yeni Clio RS ateşli tasarımıyla tüm dikkatleri toplamaktadır. Daha da alçaltılan model performans konusunda daha iyi sonuçlar ortaya koymaktadır.

clio rs iç mekan

Bilindiği üzere aracın bir önceki modelinde 1.6 litrelik motordan 200 bg değerinde güç elde ediliyordu. Yeni modelle birlikte tork artırılmış ve aynı motor hacmiyle 220 bg güç sağlanabiliyor. Maksimum tork değerinin ise 260 Nm değerine yükseltildiği görülüyor.

Aracın daha kısa bir süre içerisinde hızlanabilmesi açısından ise EDC şanzımanın yazılım olarak daha iyi hale getirildiği dikkatlerden kaçmamaktadır.

Şirket tarafından yeni modelin Haziran ayı itibariyle satışa sunulacağı da belirtilmektedir. Spor bir modele göre motor hacminin 1.6 litrede tutulması büyük bir avantaj olarak görülmektedir. Spor model tutkunları Clio modelinin RS versiyonunu rahatlıkla tercih edebilirler.

renault clio rs fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Araba Piyasalarında Hareketlenme Başladı isimli yazımızda 2015 ikinci el araç pazarı ve sıfır araç indirimleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.