2015 Renault Clio 1.2 Özellikleri ve Fiyatı

Renault modelleri arasında bulunan Clio modeli üretildiği ilk günden beri ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Dönemin gerektirdiği teknolojiden daha fazlasını bünyesinde bulunduran araç çıkan her yeni modeliyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

2015 yeni Clio 1.2 benzinli modelinde de görüldüğü üzere Renault markası motor hacmini küçültürken performansı da üst seviyelere çıkartmayı amaçlamaktadır. Günümüz hayat şartlarında küçük motor hacmine sahip araçların tercih edilmesi son derece avantajlı olmaktadır.

Yeni Clio 1.2 Motor Hacmi

1.2 litre hacme sahip benzinli motoruyla Clio modeli 75 HP güç üretiyor. 107 Nm torkla güçlendirilmiş model maksimum 167 kilometre hıza çıkabiliyor. Araçta güç aktarımı için ise manuel şanzıman kullanılmıştır.

Yeni Clio Yakıt Tüketimi

2015 Renault Clio 1.2 yakıt tüketimi şehiriçi kullanımlarda 7 litre olarak belirtilirken şehir dışı kullanımlarda bu değerin 4.7 litreye düştüğü görülüyor.

2015 Model Clio Sıfır Fiyatı

Aracın günümüzdeki sıfır satış fiyatı ise 40.050 TL’dir. Belirtilen fiyat değeri 2015 model Clio 1.2 Joy versiyonu için geçerlidir. Modelin birçok versiyonu bulunmakta olup fiyat farkları meydana meydana gelmektedir.

 

2015 model clio yakıtı yeni clio iç mekan

Bir önceki araba yazımızda Yeni Superb Tanıtımı Yapıldı isimli yazımızda Yeni kasa Superb modeli ve Yeni Superb yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • renault clio 2015 fiyatları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins