2015 Peugeot 208 İncelemesi

Peugeot yeni yılda tanıtımını yaptığı araçların dışında B segmentinde yer alan 208 modelinde ise makyajlama operasyonu gerçekleştirdi. Makyajlamadan sonra dikkatleri ilk çeken nokta aracın arka far grubu olmuştur. Yeni tasarımda modelin arka far grubu 3 boyutlu bir görünüme kavuşmuştur. Tasarım konusunda bir diğer dikkat çeken nokta ise modele yeni turuncu renk seçeneğinin eklenmesi olmuştur.

2015 model 208 iç mekan

Peugeot 208 Yeni Motor Teknolojisi

Modelin makyaj işleminden sonra güç ünitesinde Euro 6 teknolojisine kavuştu. Ayrıca yeni modellerin tamamında yeni nesil şanzıman yer alacaktır.

Aracın 1.6 litre hacme sahip benzinli 75 hp, 100 hp ve 120 hp olmak üzere 3 farklı güç seçeneği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra dizel seçeneğini de sunan Peugeot 208 yakıt tüketimi konusunda dizel seçeneğinde 3 litrelere inebilmektedir.

1.6 litre benzinli seçeneğinin yanı sıra aynı şekilde benzinli 1.0 ve 1.2 litre hacimlerinde de motor seçenekleri yer alıyor. Özellikle şehir içi kullanımlarda küçük motor hacmine sahip 208 modellerinin tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Son zamanlarda güvenlik konusuna daha çok önem veren firma 2015 model Peugeot 208 modelinde Active City Break adı verilen otomatik frenleme sistemine yer vermiştir. Bu sistem sayesinde şehir içinde 30 kilometre hıza kadar her hangi ani bir durumda fren sistemi otomatik olarak devreye girmektedir.

 

2015 pejo 208 fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Kış Aylarında Araba Alış Satışı isimli yazımızda 2014 model araç kampanyaları ve ikinci el oto pazarlari gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir