2015 Hyundai i10 1.0 Style Yakıt Tüketimi ve Fiyatı

Otomobil devleri tarafından yakıt tüketimini azaltmak için sürekli olarak çalışmalar yapılmakta ve yeni teknolojiler ortaya çıkarmaktadır. Hyundai tarafından yeni i10 modelinde kullanılan 3 silindirli motor teknolojisi sayesinde araç oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahiptir.

Kullanım açısından son derece keyifli bir araç olan Hyundai i10  modelinde yüksek yol tutuş kabiliyeti dikkatleri çekiyor. Ayrıca yapılan testlerde aracın motor sesinin oldukça tok olduğu ve özellikle hızlanma konusunda son derece başarılı olması büyük bir beğeni toplamaktadır.

Toplam 998 cc motor hacmine sahip olam araç 65 hp güç ve 95 Nm güç üretmektedir. Şehir içinde tatmin edici bir performans sergileyen aracın şehir içi yakıt tüketim değeri sadece 6 litredir.

Şehir içinde 6 litrelik yakıt tüketimi değeri şehir dışı kullanımlarda 4 litreye kadar düşebilmektedir. Fabrika verilerinde ortalama yakıt tüketim değeri  4.7 litre olarak belirtilmektedir.

5 ileri manul şanzımana sahip olan Hyundai i10 modelinde maksimum hız değeri 155 kilometre olup 0’dan 100’e hızlanması ise 14.9 saniyedir. Sahip olduğu güç değerlerine göre oldukça makul bir performans trafiğine sahip olan modelin satış fiyatı ise 36.900 TL’dir.

hyundai i10 kampanyaları

 

Bir önceki araba yazımızda 2015 Hyundai Accent Blue 1.6 CRDi Yakıt Tüketimi ve Satış Fiyatı isimli yazımızda 2015 accent blue fiyatları, yeni accent blue inceleme ve yeni accent blue yakıtı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins