2015 Hyundai Accent Blue 1.6 CRDi Yakıt Tüketimi ve Satış Fiyatı

Otomobil severlerin çok iyi bildiği üzere son yıllarda Hyundai otomobil sektörü içerisinde çok büyük hamleler yaparak pastadan daha büyük pay kapmaya kafasına koymuştur.

Dünya genelinde global anlamda atılan adımların yanı sıra Hyundai tarafından ülkemizde İzmit’e devasa bir tesisin kurulumu yapılmıştır. Binlerce kişinin görev aldığı üretim tesislerinde Hyundai markasının birçok modelinin üretimi yapılmakta olup son günlerde Hyundai tarafından ülkemizde bir tesisin daha kurulabileceği haberleri ortaya çıkmıştır.

Markanın yaptığı en büyük değişikliklerin başında tasarım anlayışı bulunmaktadır. Uzun yillardan beri üretimi yapılan Accent modeli adeta bir evrim geçirerek günümüzdeki halini almıştır.

Modern, sportif ve kararlı bir dış tasarımla karşımıza çıkan Hyundai Accent Blue modelinde 128 hp ve 258 Nm üretilmektedir.

Dizel güç ünitesine sahip olan modelin bu donanım seçeneğinde 6 ileri manuel şanzıman sistemi kullanılmaktadır. Yakıt tüketiminde de beklentileri tam anlamıyla karşılamayı başaran Accent Blue modeli günümüz akar yakıt fiyatlarını göz önüne aldığında sadece kilometrede 18 kuruş yaktığı görülüyor.

Fabrika vermelerinde ortalama tüketim değeri 4.4 litre olarak belirtilmiştir. Hyundai Accent Blue 1.6 CRDi Biz modelinin satış fiyatı 55.250 TL’dir.

hyundai accent blue yakıtı hyundai accent donanım paketleri

Bir önceki araba yazımızda Motorlu Taşıtlar Vergisini Etkileyen Faktörler isimli yazımızda mtv ne zaman, mtv ödeme ve mtv sorgulama gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir