2015 Honda Civic 1.6 Otomatik LPG Yakıt Tüketimi

Otomobil severlerin taleplerine ve beklentilerine büyük bir önem veren Honda en çok tutulan modeli olanı Civic’i fabrika üretimli LPG versiyonuyla da çıkarmaya başlamıştır. Performansı ön planda tutan markanın bu kararı alması ilk başlarda büyük bir şaşkınlığa yol açsa da yapılan testlerde performans konusunda her hangi bir kaybın yaşanmadığı görülmüştür.

2015 honda civic kampanyası

Yakıt tüketimini minimum seviyelere indirirken performansı aynı seviyede tutması Honda farkını en iyi şekilde ortaya koymaktadır. 1.6 litre hacmindeki benzinli ve LPG’li motoruyla karşımıza çıkan yeni Civic sedan modeli 125 hp güç üretmekte olup maksimum tork değeri ise 152 Nm’dir.

Maksimum hız değerinin 200 kilometre olarak belirtildiği model 100 kilometreye 12.2 saniyede ulaşabiliyor. Teknik özelliklerinin belirtildiği Honda Civic LPG yakıt tüketimi aşağıda verilmiştir;

Honda Civic LPG Şehiriçi Tüketimi 9.5 litre
Şehir Dışı Tüketimi 5.1 litre
Ortalama Tüketim 6.7 litre

Belirtilen tüketim değerleri fabrika verilerinden alınmış olup çeşitli dış etkenlere ve kullanım şekline göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu araca sahip olmak isteyenler için 2015 Honda Civic 1.6 lpgli fiyatı 67.200 TL’dir.

2015 honda civic fiyatları

Bir önceki araba yazımızda VW Sharan Türkiye’de Satılacak Mı? isimli yazımızda 2015 model VW Sharan ve Yeni VW Sharan gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • honda civic lpg yakıt tüketimi 2015
  • honda civic
  • honda civic yakıt tüketimi 2015
  • honda civic lpg yakıt tüketimi
  • honda civik
  • honda civic 2015 yakit tuketimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir