2015 Fiat Punto 1.2 Popstar Fiyatı ve İncelemesi

İtalyan otomobil üreticisi Fiat tarafından üretimi yapılan Punto modelinin farklı donanım seçenekleri olduğu gibi motor seçenekleri de farklılık göstermektedir. Günümüz hayat şartlarında, özellikle yüksek akar yakıt fiyatlarından dolayı genel olarak düşük motor hacimli modeller tercih edilmektedir. Sizler için bu yazımızda ele aldığımız Fiat Punto modelinde de görüldüğü üzere 1.2 litre hacminde benzinli motor sunuluyor.

Yakıt tüketiminin yanı sıra küçük hacimli motora sahip modellerin tercih edilmesiyle birlikte motorlu taşıtlar vergisi de motor hacmine bağlı olduğundan dolayı ciddi anlamda maddi tasarruf sağlanabilmektedir.

Yeni Fiat Punto modeline genel olarak baktığımızda aracın selefine göre çok daha modern bir tasarıma sahip olduğu ve iç mekanda da pratik kullanım imkanıyla birlikte teknoloji ve malzeme kalitesi açısında da artışın yaşandığı açık ve net bir şekilde görülüyor.

Modelin bünyesinde yer alan 1.2 litrelik benzinli motor Punto’ya 69 HP güç ve 102 Nm tork sağlıyor. 1030 kilogram boş ağırlığa sahip Punto modeli için elde edilen performans değerleri oldukça yeterli görülmektedir.

5 ileri manuel şanzımanın yer aldığı aracın yakıt tüketim değerlerine baktığımızda ise fabrika verilerine göre ortalama 5.4 litrelik bir değere sahip olduğu görülüyor. Aracın günümüz yetkili bayi satış fiyatı ise 41.150 TL’dir.

2015 yeni fiat punto 1.2 benzinli

Bir önceki araba yazımızda 2015 Yılında Türkiye'de En Çok Satılan Araba Modelleri isimli yazımızda 2015 en çok satılan sedanlar, 2015 en çok satılan sıfır modeller ve en çok tercih edilen araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins