2015 Fiat Linea 1.4 Pop Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Ülkemizde en çok tercih edilen otomobiller listesinde ilk sırada yer alan Fiat Linea 2015 modeliyle çok daha modern bir tasarımla karşımıza çıktı. Konfor, performans, güvenlik ve ekonomikliğin artırıldığı modelde farklı motor seçenekleri ve donanım paketleri yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda 2015 Fiat Linea 1.4 Pop modelinin teknik incelemelesini aktaracağız.

Aracın güç ünitesini ele aldığımızda bizleri 1368 cc haciminde benzinli motor karşılamaktadır. Yakıt tüketimi konusunda son derece başarılı olan bu motor Linea’ya 77 hp güçle birlikte maksimum 115 Nm değerinde tork sağlamaktadır. 2015 Fiat Linea 1.4 Pop modeli için maksimum hız 165 kilometre olarak belirtiliyor. Hem şehir içi hem de şehir dışı kullanımlarda yeterli bir performans sunan aracın atiklik konusunda üstün bir başarı sergileyemediğini de söylemek yanlış olmayacaktır. Fabrika verilerine baktığımızda 0’dan 100 kilometreye hızlanmanın 14.6 saniyede tamamlanabildiğini görüyoruz.

yeni fiat linea fiyat listesi

2015 Fiat Linea 1.4 Pop Yakıt Tüketim Değerleri 

Fiat Linea 1.4 Pop modelinde güç aktarımı 5 ileri manuel şanzımanla sağlanıyor. Şehir içinde 8.3 litre yakıt tüketiminde bulunan araç şehirler arası yollarda tüketim değerini 5.2 litre değerine kadar düşürebilmektedir. Ortalama tüketim ise 6.3 litre olarak belirtiliyor. Günümüzde uygulanan akaryakıt fiyatlarına göre basit bir hesaplama yaparak aracın ortalama 28 kuruşluk bir tüketim değerine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Aracın yetkili Fiat bayilerinde geçerli olan tavsiye edilen satış fiyatı ise 40.950 TL’dir.

fiat linea 1.4 pop iç mekan

Bir önceki araba yazımızda Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Otomobiller isimli yazımızda en çok satan arabalar, en çok tutulan araçlar ve en iyi arabalar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.