2014 Yılında Araçlarda Hangi Renk Trend Oldu

Her yıl olduğu gibi geride bıraktığımız 2014 yılında da araçlarda en çok tercih edilen renk belli oldu. Günümüzde insanlar araba almadan önce birçok özelliğe dikkat etmektedirler. Dikkat edilen özelliklerin başında ilk olarak teknik özellikler yer alsa da aracın dış görünümü de çok büyük önem taşımaktadır.

hangi renk araba daha çok tutulur

Otomobil firmaları tarafından üretilecek her model için belirli renkler seçilmektedir. Tüm üretimler bu renkler üzerinden yapılmaktadır. Herkesin dikkat edeceği üzere neredeyse üretilen tüm araçlarda beyaz renk ortak olarak seçilmektedir.

Uzun yıllardan beri bu sene de en çok tercih edilen renk beyaz olmuştur. Arabada beyaz renk alış ve satış süresinin oldukça kısalmasını da sağlamaktadır. Özellikle yeni model araçlarda kullanılan boya teknoljisinde beyaz renk de diğer canlı renkler gibi dikkat çekici bir hale getirilmektedir.

Dizel Mi Benzinli Mi

Renk konusunun yanı sıra aynı kapsamda yapılan araştırmalar sonucunda geçtiğimiz yıl beyaz renk ve dizel araçların daha çok tercih edildiği görülmüştür. Araştırmaların sonuçlarına bakıldığında uzun yıllar boyunca aynı sonuçların elde edileceği tahmin edilmektedir.

hangi renk araba almalıyım

Bir önceki araba yazımızda Volkswagen Tiguan İncelemesi ve Fiyat isimli yazımızda 2014 Tiguan 1.4 tsi fiyatı, Volkswagen Tiguan 1.4 benzinli ve Volkswagen Tiguan 1.4 yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.