2014 Seat Ibiza İncelemesi

2014 Seat Ibiza İncelemesi

Tasarımı ve satış fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ibiza modeli özellikle kendi sınıfında iddialı satış rakamlarına çıkmayı başarmıştır. Aracı rakiplerinin yanında en büyük handikabı VW motorlarına sahip olmasıdır.

Araç için iki farklı şanzıman sistemi sunulmaktadır. Böylelikle otomatik vitesten vazgeçemeyenler için de araç son derece keyifli bir sürüş deneyimi sunmaktadır. VW marka motorların performans değerleri tüm otomobil severler tarafından bilinmektedir. Bu sebepten dolayı Yeni Seat Ibiza motor seçenekleri konusunda beklentileri tam anlamıyla karşılayabilmektedir.

Ibiza sınıfındaki araçların birçoğunda ses yalıtımı konusunda problem yaşanabildiği bilinmektedir. Fakat Ibiza bu konuda rakiplerine ciddi anlamda fark atmaktadır. İç mekan genişliği olarak ön tarafta her hangi bir problem yaşanmazken arka tarafta seyahat eden yolcuların diz mesafesinin yetersiz olmasından dolayı şikayetçi olabilirler. Ayrıca iç mekan tasarımdan kullanılan malzeme kalitesinin orta seviyede olduğu görülüyor.

Şehir içinde kullanılabilecek en ekonomik araçlar arasında yerine alan Ibiza rakiplerini zorlamaktadır. 2014 Seat Ibiza fiyatı 28.500 den başlamakta ve 37.700 liraya kadar çıkabilmektedir. Meydana gelen fiyat farkları özellikle motor seçeneklerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca Seat Ibiza 2.el piyasasında da tercih edilmektedir.

yeni ibiza fiyaları

Bir önceki araba yazımızda Yeni KIA Sorento İncelemesi isimli yazımızda 2015 Kia Sorento fiyatı, 2015 yeni Kia Sorento ve yeni Sorento 1.6 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.