2014 Mini Cooper İncelemesi

Mini Cooper modeli çok uzun yıllardan beri kendine özgü iç ve dış tasarımıyla üretilmeye devam ediyor. Birçok kişinin hayali haline gelen bu araç özellikle boyutlarıyla dikkatleri çekmektedir. Bilindiği üzere birçok marka trafikte ve yakıt tüketiminde avantajlı bir model sunmak için küçük sınıf araçlar üretmektedir. Mini Cooper modeli bu avantajlara uzun yıllardan beri sahip olmasıyla dikkatleri çekmektedir.

Birçok otomobil severe göre ise Mini Cooper’a sahip olmak bir yaşam tarzı olarak kabul ediliyor. Uzun yıllardan beri günümüzde de devam eden Volkswagen tutkusu gibi…

Yeni Mini Cooper 1.6 benzinli güç ünitesiyle karşımıza çıkıyor. 160 Nm tork ve 122 hp güç üretilen motorun Mini Cooper’a ultra performans sağladığı rahatlıkla söylenebilmektedir. Gücün ne derece büyük olduğu aracın maksimum 203 kilometreye çıkması ve sıfırdan 100 kilometreye de sadece 10.4 saniyede ulaşmasından da rahatlıkla anlaşılabiliyor.

Aracın 6 ileri otomatik şanzımana sahip olması sayesinde trafikte kullanım pratikliği de sunuluyor. Mini Cooper yakıt tüketimine baktığımızda ise 1.6 litrelik motor hacmiyle şehiriçinde 9.1 litre şehir dışında ise 5.3 litre yakmaktadır.

2014 model Mini Cooper fiyatı ise sıfır modellerinde 81.400 TL’den başlamaktadır.

 

2014 model mini cooper yorumları mini cooper fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Yeni Renault Megane İncelemesi isimli yazımızda 2014 Yeni Megane hatchback, Yeni Megan hb 1.5 dizel ve Yeni Megane 1.5 dizel fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • mini cooper

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins