2014 En Çok Satan Arabalar

2014 En Çok Satan Arabalar

2014 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde otomobil firmaları yeni dönem için araç modellerinin tanıtımlarını başlamıştır. Her yıl olduğu gibi bu yılda firmalardan alınan bilgiler doğrultusunda 2014 yılında en çok satılan arabalar listesi ortaya çıkarıldı. İnsanlar tarafından en çok tercih edilen otomobil modelleri, yeni araba alacaklar için etkili bir rehber haline gelmektedir.

2014 yılında 37.550 adetlik satış rakamıyla birinciliği Ford firması elde etmiştir. Ülkemizde firmanın hem binek hem de ticari araçları oldukça büyük bir ilgi görmüştür. Yeni yılda da çıkarılacak olan 2015 model araçlarla bu durumun değişmeyeceği tahmin ediliyor. İkinci sırada ise satmış olduğu 37.433 adet arabayla Fiat bulunmaktadır. Özellikle üretmiş olduğu ekonomik araçlarla bilinen firma tasarım açısından büyük değişikliğe gitme planları yapmaktadır. Üçüncü sırada ise Renault firması bulunuyor. Firma 2014 yılında 36.012 adet araç satmıştır.

İlk üç sıraya yerleşen Ford, Fiat ve Renault firmasının arkasından dördüncü sırada ise Volkswagen yer alıyor. Volkswagen bu yıl 26.548 adet araç satmıştır. En çok satan araçlar arasından beşinci sırada Hyundai yer alıyor. Özellikle düşük yakıt tüketimine sahip modelleri otomobil severler tarafından beğeniyle kullanılıyor.

2015 model araçlar piyasaya sunulduktan sonra sıralamada ne gibi değişikliklerin yaşanacağı şuan için bilinmemektedir. Fakat aynı firmaların ilk beşte yer alacağı tahmin ediliyor.

2014 en çok satan 5 araba

Bir önceki araba yazımızda Yeni Mazda 6 İncelemesi isimli yazımızda Mazda 6 1.6, Mazda 6 2.0 ve Mazda 6 yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.