LPG’li Corsa Yakıt Tüketimi Nasıl

Büyük bir merakla beklenilen Opel markasının LPG’li Corsa modeli nihayet gün yüzüne çıkarıldı.

Özellikle ülkemizde son derece büyük bir önem taşıyan yakıt tüketimi konusu insanları ekonomik araçları tercih etmeye zorlamaktadır. Bu durumun farkında olan firmalar tarafından da ülkemize özel olarak LPG sistemine sahip modeller üretmektedirler.

LPG sisteminin sonradan taktırılması durumunda aracınız garanti dışına çıkacağı için fabrika üretiminden LPG’li olarak çıkarılan araçların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Opel Corsa’nın bu modelinde 1.4 litre hacminde benzinli motor görev almaktadır. 5 ileri manuel şanzımana sahip olan aracın motorundan 90 HP güç elde ediliyor. Sadece benzinli motorun kullanılması sonucunda ortalama yakıt tüketiminin 6.9 litre olduğu görülmektedir. LPG kullanılması durumunda ise yarı yarıya bir düşüş yaşanmaktadır.

Tek Depoyla 1200 Kilometre

Firma tarafından yapılan açıklamalara ve testlere göre aracın tek bir depoyla 1200 kilometre gidebildiği belirtilmektedir.

Hali hazırda bir kullanıcı kitlesi bulunan aracın LPG’li versiyonuyla daha çok kişinin ilgisini çekeceğe benziyor. Araç hem şehir içi hem de şehirler arası yollarda rahatlıkla kullanılabilecek özelliklere sahiptir.

lpgli opel corsa fiyatı

Bir önceki araba yazımızda En Az Yakan Dizel Arabalar isimli yazımızda Audi A1 dizel yakıt tüketimi, Hyundai i20 dizel yakıt tüketimi ve Nissan Qashqai 1.5 dizel yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 RCrWDI5_yMImNrEDjC01-2JM7gLsvAHon1_eks2yuwfJxm426lO7tGl6Y5LwMzQn e930aeaa501c2ff8c91c09585f701646d44a5037&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • Opel Corsa 1 4 Civic yakıt tüketimi
  • yakıt tüketimi
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir